nová registrace 
BIM DAY 2012

články

1 2 3 4 5
 

Copy General opět posílil tiskové kapacity na pražském ČVUT

Druhý květnový týden bylo opět otevřeno reprografické středisko Copy General na Fakultě stavební ČVUT v Praze. Byla tak posílena tisková kapacita v období konce semestru, kdy se očekává logicky zvýšený zájem o tiskové služby.

 
 

Založena Odborná rada pro BIM!

Odborná rada pro BIM se chce zaměřit na uplatňování technologie informačního modelu budovy (tzv. BIM – Building Information Modeling) do odborné praxe na úrovni všech účastníků návrhového, projekčního a stavebního procesu v rámci celého životního cyklu budovy. Hlavní náplní centra bude propagace, popularizace, výzkum a rozvoj možností a uplatnění BIM technologie v České Republice.

 
 

Vytiskněte si aťák s Copy General přímo ve škole

Od pátku 7.ledna 2011 mají všichni studenti ČVUT možnost využít tiskové služby firmy Copy General přímo v budově Fakulty stavební. V bývalé čítárně časopisů (vlevo u hlavního vchodu do FSv) zřídil Copy General dočasné tiskové centrum pro pokrytí zvýšených potřeb tisku, které souvisí s odevzdáváním semestrálních projektů studentů FSv a FA ČVUT v Praze.

 
 

WORKSHOP [10] | RE:vize 2010-12-17

Slogan "Nový fenomén doby nebo pouhé okouzlení novými technologiemi?", který vznikl začátkem roku 2005, se stal nedílnou součástí loga Digitální architekt. Vznikl v době opojení digitálními nástroji a jejich možnostmi před téměř šesti lety. Není nejvyšší čas prověřit toto tvrzení? Zrevidování sloganu však nebude možné bez vzájemného představení si naší práce. Proto je letošní workshop pojat jako série impulzů, které mají navodit diskusní náladu u všech účastníků.

 
 

Od modelů k prototypům

Na konci března jsem se zúčastnil semináře a symposia SmartGeometry v Barceloně, které tradičně sponzorovala společnost Bentley. Jako každý rok začalo symposium workshopem, na kterém se sešlo více než sto architektů, inženýrek, programátorů, umělkyň, učitelů i studentek, aby společně – po dobu čtyř dní a čtyř nocí – pracovali, experimentovali, testovali, ničili i stavěli, protože na rozdíl od minulých, více virtuálních, let byly tématem letošní akce SmartGeometry pracovní modely a prototypy.

 
 

Architektu(H)ra v5.0 | upřesnění podmínek účasti

Termín ukončení registrace se nezadržitelně blíží. Již jen do půlnoci 12. března 2010 máte možnost zasílat své přihlášky. Vlastní workshop nazvaný Architektu(H)ra, který na druhý dubnový víkend (9.-11.4.2010) připravilo Centrum pro podporu počítačové grafiky ve spolupráci s e-architekt.cz bude i letos situován do atraktivního prostředí televizního vysílače a hotelu na Ještědu.

 
 

SmartGeometry 2010

Každoroční setkání téměř všech, kteří se zabývají výpočetními technologiemi v architektonickém navrhování, známé jako SmartGeometry konference, proběhne letos mezi 19. a 24. březnem v Barceloně. Tématem letošního workshopu, který konferenci předchází, jsou pracovní prototypy, bez kterých by se koncepty a návrhy dnešní komplexní architektury neobešly. Výroba a fyzické vlastnosti budou tedy hlavním nosným tématem letošního roku.

 
 

Upřesnění podmínek tisku zdarma s Copy General!

Ve spolupráci s Copy General přinášíme účastníkům přednášek upřesňující informace k čerpání poukázky na tisk v rámci podzimního bloku přednášek. Účastníci mají za účast na přednáškách získat tisk zdarma až 5 formátů A0 na své ateliérové projekty.

 
 

Přednáška: Parametrické navrhování

Předposlední přednáška z podzimní série Digitální architekt [09] se zaměří na parametrické navrhování, či chcete-li skriptování. Tentokrát představí architekt Martin Kaftan prostředí programu Microstation a jeho parametrické nástroje Generative Components a Dimension Driven Design.

 
 

Nástroje pro navrhování energeticky úsporných budov

V pořadí druhá přednáška z podzimní série Digitální architekt [09] se bude věnovat simulačním programům a jejich vhodnému použití pří optimalizaci architektonického návrhu.

 
 

Tiskněte zdarma s Copy General!

Ve spolupráci s firmou Copy General připravil Tým Digitální architekt pro účastníky podzimního bloku přednášek Digitální architekt [09] akci, v rámci které mají studenti architektury a pozemního stavitelství možnost vytisknout si zdarma až 5 formátů A0 na pobočkách Copy General. Podmínkou je "jen" účast na přednáškách.

 
 

Finský architekt Tom Cederqvist [C&J architects] míří do Prahy

Podzimní série přednášek Digitální architekt [09] pokračuje první listopadový týden, konkrétně ve středu 4.listopadu 2009 přednáškou finského architekta Toma Cederqvista v nedávno otevřené budově Národní technické knihovny v pražských Dejvicích.

 
 

Nová AKCE - Rhino, VisualARQ a fryrender za super ceny

Supervýhodné akce pro studenty na nákup Rhina a jeho rozšiřujících modulů se u nás již staly tradicí. Na četné žádosti studentů, kteří nastoupili do prvních ročníků (nebo nestihnuli některou z minulých akcí) nyní vyhlašujeme nohou akci, ve které si můžete opět koupit Rhino nebo fryrender i nový modul VisualARQ. Opět se nám musí sejít alespoň 50 zájemců, proto o této akci informujte své spolužáky a učitele.

 
 

Profil Hareshe Lalvaniho

Nedávno vyšel na blogu core.form-ula profil amerického akademika Hareshe Lalvaniho, ve kterém je dopodrobna popsán jeho výzkum a spolupráce s výrobcem ocelových konstrukcí.

 
 

Ammar Eloueini zahájí podzimní část přednášek Digitální architekt

Podzimní série přednášek Digitální architekt [09] ožije po prázdninách bezesporu atraktivní přednáškou francouzského architekta libanonského původu Ammara Elouiniho.

 
 

Výstava Manfreda Wolff-Plottegga Algoritmická architektura

Manfred Wolff-Plottegg (*1946) je univerzitním profesorem a vede Institut architektury a plánování na FA TU ve Vídni. Je autorem řady významných staveb, soutěžních projektů, výstav, teoretických publikací a přednášek. Výstava v RKF je ukázkou jeho díla. Autor důsledně směřuje k novému pojetí architektury, koriguje staré modely a vytváří místo nich nové systémy, které jsou hybridní, dynamické, adaptivní. Podstatou a tvůrčím konceptem je architektura založená na algoritmech. Architekt je podle Manfreda Wolff-Plottegga designérem algoritmů a interpretem kódů.

 
 

Interview with Branko Kolarević

Několik otázek Branko Kolarevicovi položil po jeho pražské přednášce Dominik Herzán.

 
 

Série přednášek dA [09] | pokračování již 5.května

Po brněnské dvojpřednášce rakouských odborníků profesora Helmuta Pottmanna (TU Wien, Evolute) a inženýra René Zieglera (Waagner-Biro Stahlbau) má Digitální architekt [09] opokračování opět v Praze a to již v úterý 5.května 2009 v 18,30 hodin.

 
 

Architektonická geometrie v teorii i praxi

Dvěma přednáškami rakouských expertů zahájí jarní série přednášek Digitální architekt [09]. Současně tak vyvrcholí odborný seminář, jehož šestý ročník se chystá 22. dubna 2009 v Brně. V rámci Dne ocelových konstrukcí vystoupí jako zahraniční hosté Helmut Pottmann, profesor geometrického modelování a průmyslové geometrie na Technické univerzitě ve Vídni a René Ziegler, vedoucí inženýrského oddělení divize oceli a skla společnosti Waagner Biro.

 
 

Komerční Rhino pro studenty za velmi zajímavou cenu!

Po obrovském úspěchu této akce v posledních letech, kdy si studentskou licenci koupilo přes 600 studentů, opět nabízíme všem studentům Rhino za neuvěřitelnou cenu 3.500,- Kč včetně DPH. Není v tom žádný háček, program je plně funkční, licence je komerční a nemusíte platit žádné další poplatky ani každý rok hlásit, že stále studujete. Jediné co musíte je rychle zareagovat a objednat si Rhino 4.0 EDU na kontaktech v článku a hlavně - musí se sejít minimálně 50 lidí.

 
 
1 2 3 4 5
články
O projektu dA |  Tým dA |  Sponzoring |  Kontakt |  Facebook |  Newsletter |  RSS | mapa stránek | © 2007