nová registrace 
BIM DAY 2012

články

 

Architektů hra? Architektu(h)ra! Již počtvrté na Ještědu

Už jen do 6. března mají zájemci z řad vysokoškolských studentů architektury možnost zasílat své přihlášky na workshop, který se již tradičně uskuteční na Ještědu. Počtvrté v řadě se v příjemném prostředí hotelu televizního vysílače Ještěd sejdou studenti, aby si vyzkoušeli na vlastní kůži možnosti ArchiCADu v návaznosti na obecné 3D modeláře, Cinemu 4D, Rhino 3D apod. Lepší představu o workshopu na Ještědu si můžete udělat na základě předchozích ročníků, které si můžete prohlédnout na stránkách workshopu.

Pokud i vy patříte mezi případné zájemce o účast na workshopu, zapište si do paměti několik důležitých termínů týkajících se účasti na workshopu Architektu(h)ra v4.0.

 

Důležité termíny:

_1._1.2009 | Zahájení registrace

 

_6._3.2009 | Termín ukončení registrace

 
_3._4.2009 |

_5._4.2009 | Prodloužený víkend na Ještědu

 
 

Vlastnímu workshopu bude předchází od začátku ledna do začátku března (6.3.2009) registrace zájemců o účast na workshopu. Ti musí současně s přihláškou předložit také téma své úlohy, kterou budou v rámci workshopu zpracovávat. Vybraných 18 účastníků a 4 náhradníci budou následně organizátory nominováno k účasti na workshopu.

 
 

Pro koho je workshop určen?

Workshop na Ještědu je určen studentům a mladým absolventům (Vztahuje se na mladé absolventy do 3 let po absolvování studia.) vysokých škol se zaměřením na architekturu a stavitelství, kteří ovládají ArchiCAD. Myšlenkou workshopu je nabídnout mladým architektům možnost vyzkoušet si program ArchiCAD v návaznosti na obecné 3D modeláře, například Cinema 4D. Cinema 4D je program pro obecné 3D modelování, který se řadí do kategorie tzv. NURBS modelářů, kam patří například také 3d max, Rhino 3d, Maya a další. Obecné 3D programy umožňují mnohdy kreativnější práci s volnými tvary. ArchiCAD zase při zachování výhod virtuální budovy umožňuje automatické generování 2D dokumentace ze 3D modelu.

 

Záměrem workshopu je vyzkoušet si na vlastní kůži spolupráci více programů v návaznosti na ArchiCAD a přesvědčit se o možnostech komunikace zvolených programů a také o schopnostech studentů, kteří tyto nástroje vezmou do svých rukou.

 

Zadání tématu si účastník workshopu zvolí sám. Prezentování úlohy bude součástí zaslané elektronické přihlášky. Upřesnění struktury přihlášky k odevzdání a prezentace zadání naleznete na www.architektuHra.cz v sekci registrace. Porota složená z lektorů workshopu nominuje na základě zaslaných přihlášek a prezentací 18 účastníků a 4 náhradníky.

 
 

Jaké jsou podmínky účasti?

Základní podmínkou k účasti na workshopu je vlastní studentská licence programu ArchiCAD a jeho znalost. Výhodou je znalost některého ze 3D obecných modelovacích programů.

 
 

Jak získat studentskou licenci programů?

Chcete získat studentskou licenci programů ArchiCAD a Cinema 4D? Podmínky naleznete na www.cegra.cz v sekci Produkty/Software/Studentské verze.

 
 

Související odkazy

Petr Vaněk
 
 
články
O projektu dA |  Tým dA |  Sponzoring |  Kontakt |  Facebook |  Newsletter |  RSS | mapa stránek | © 2007